Başkanımız
geridonusumculerkonfederasyonu@gmail.com
0312 439 01 82
Neden Geri Dönüşüm ?
Temiz bir çevre için çalışıyoruz, Her atık çöp değildir...
Geri Dönüşüm, Gelecek için yatırımdır.
Üzerinde yaşadığımız Dünyanın bize sağlamış olduğu doğal kaynakların verimli bir şekilde kullanılması, gelecek nesillerin de kaynak sıkıntısı çekmemesi için önem arz etmektedir. Biz bu Dünyanın doğal kaynaklarını ne kadar tasarruflu kullanırsak;erha bizden sonraki nesiller de o kadar az kaynak sıkıntısı çekecek ve gelecek kuşaklar da doğal kaynaklardan yararlanma olanağı bulacaktır. Bunun yanı sıra ülkemizde geri dönüşüm sektörü her geçen gün gelişmektedir. Bu gelişim, yeni tesislerin kurulmasını ve yeni iş imkânlarının oluşmasını sağlayacaktır.r.
Doğal kaynaklarımız korunur / Enerji tasarrufu sağlanır / Ekonomiye katkı sağlanır / Atık miktarı azalır.

Geri Dönüşümcüler Konfederasyonu Başkan Yardımcısı Altunç Oldu

Markalar Birliği Kurucu Genel Başkanı Kenan Altunç, Türkiye Geri Dönüşümcüler Konfederasyonu tarafından yapılan olağan genel kurul toplantısında genel başkan yardımcılığı görevine getirildi.

Geri Dönüşümcüler Konfederasyonu Başkan Yardımcısı Altunç Oldu

Türkiye'de 'Sıfır atık' projesinin yaygınlaşmasını ve Türkiye markalarıyla ortak proje çalışmalarının  gerçekleştirilmesi için Türkiye geri dönüşümcüler konfederasyonunun 4. olağan genel kurul toplantısında genel başkan yardımcılığına yatırım uzmanı ve Markalar Birliği Kurucu Genel Başkanı Kenan Altunç seçildi.

Geri dönüşüm Küçük sanayi siteleri kurulacak

Genel Başkan Yardımcısı Altunç tüm illerde israfın önlenmesini, kaynakların daha verimli kullanılmasını, atık oluşum sebeplerinin gözden geçirilerek atık oluşumunun engellenmesi veya minimize edilmesi, atığın oluşması durumunda ise kaynağında ayrı toplanması ve geri kazanımının sağlanması yönünde geri dönüşüm küçük sanayi siteleri kurulması projelerine başlandığını belirtti. 

"Sıfır atık projesinde bende varım"

Ülke genelinde Türkiye markaları ile ortak çalışmalar  yapacaklarını da ifade eden Altunç, "Sıfır atık projesinde bende varım kampanyası başlatacağız. Bu sayede sıfır atık kültürünü yaygınlaştıracağız. Tüketimi üretime dönüştüreceğiz ve tonlarca atığı ekonomiye kazandıracağız dedi.

13.11.2018 11:50
yükleniyor..